Przejdź do treści

Sprawy Cywilne

Profesjonalna obsługa osób fizycznych i przedsiębiorców

Kontradyktoryjność (sporność) stanowi podstawową zasadę procesu cywilnego, wyodrębnioną w nauce prawa już w XIX wieku. Istota jej sprowadza się do nałożenia na strony procesu obowiązku wykazywania inicjatywy w zakresie materiału dowodowego, tak by uzyskać korzystne dla siebie rozstrzygnięcie sporu zawisłego przed sądem. Aktywności stron towarzyszy w zasadzie bierność sądu, którego rola sprowadza się do rozstrzygnięcia sporu w oparciu o materiał zaoferowany przez strony.

Co to oznacza w praktyce?

Nic innego jak to, że Sąd nic za nas nie zrobi. Aby osiągnąć korzystne rozstrzygnięcie, sami musimy w sposób prawidłowy przygotować się do sprawy, przedstawiając dowody na poparcie swoich racji, jak również skutecznie obalić twierdzenia i wnioski strony przeciwnej.

Każda, nawet z pozoru najprostsza sprawa może w toku procesu skomplikować się na tyle, iż problematycznym będzie jej „wyprostowanie”.

Dlatego  też z każdą sprawą z zakresu prawa cywilnego warto się zgłosić się do adwokata przed jej wytoczeniem, celem ustalenia właściwej taktyki procesowej. W przypadku zaś, gdy stoimy po przeciwnej stronie barykady, niezbędnym jest jak najszybsze podjęcie działań, które udaremnią żądania naszego przeciwnika procesowego.

Pamiętaj, najprawdopodobniej to Twoja jedyna szansa aby
dowieść swoich praw przed Sądem.

Dlatego ważnym jest, aby swoją sprawę powierzyć w jak najlepsze ręce.

W swojej praktyce zajmuje się w szczególności:

Szeroko rozumianym
prawem rzeczowym, m.in.

Prawem zobowiązań, m.in.

Prawem spadkowym, m.in.

Prawem rodzinnym, m.in.:

Dane do kontaktu

+48 534 234 691

kontakt@kaminski-kancelaria.com

Bartłomiej Kamiński — Adwokat

ul. 16 stycznia 7a/18

26-200 Końskie

Wejście bramą od ul. Pocztowej,
trzecia klatka

Media Społecznościowe:

Podaj swoje dane w formularzu: